Rynek kryptograficzny traci 200 miliardów dolarów, gdy spada bitcoin

Wartość rynku kryptowalut spadła o 200 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin w wyniku znacznej utraty ceny bitcoinów i innych altcoinów.

Tolu Ajiboye przez Tolu Ajiboye 11 stycznia 2021 r w wiadomościach

Po odnotowaniu znacznego wzrostu w ciągu ostatniego miesiąca, rynek kryptowalut stracił około 200 miliardów dolarów wartości rynkowej w ciągu 24 godzin. W szczególności dane CoinMarketCap ujawniły, że wartość rynku kryptowalut spadła z 1,1 biliona dolarów 10 stycznia do około 900 miliardów dolarów kolejnych pieniędzy.

Ogromny spadek na rynku kryptowalut może być powiązany z niedawnym spadkiem ceny Bitcoin. Pomimo ostatnich znaczących wzrostów cena Bitcoina spada.

W chwili prasowej cena Bitcoin spadła o 15,99% w ciągu ostatnich 24 godzin do 32 880,76 USD.

Chociaż inne altcoiny dołączyły do Bitcoin w ostatnim rajdzie, aktywa również odnotowują obecnie straty. Drugi co do wielkości zasób cyfrowy Ethereum (ETH) spadł o 22,60% do 998,18 USD. Ponadto XRP Ripple spadł o 11,69% do 0,2795 USD. Ponadto Litecoin (LTC) spadł o 24,18% do 127,76 USD.

Gdy kryptowaluty spadają, a wartość rynku kryptowalut spada, brytyjski Financial Conduct Authority ostrzegł :

„Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich pieniędzy. Podobnie jak w przypadku wszystkich spekulacyjnych inwestycji wysokiego ryzyka, konsumenci powinni upewnić się, że rozumieją, w co inwestują ”.

W raporcie Forbes zauważył, że spadek cen rozpoczął się w niedzielę po tym, jak Sunday Times ujawnił, że HSBC zaczął zapobiegać transferom z giełd kryptowalut .