Bitcoin-Backed USD Loans on Coinbase

Coinbase ogłosiła, że uprawnieni klienci w 17 z 50 stanów USA wkrótce będą mogli uzyskać kredyty w USD zabezpieczone przez swoje holdingi Bitcoin.

Około 16:17 Pacific Time w środę (12 sierpnia), Coinbase ogłosił za pośrednictwem bloga, że począwszy od tej jesieni / jesieni, jego amerykańscy klienci w wybranych stanach będą mogli pożyczać gotówkę za pomocą Bitcoin przechowywane w ich rachunkach Coinbase.

Product Manager Thorsten Jaeckel powiedział w tym blogu postu, że użytkownicy Coinbase w „uprawnionych stanach“ może teraz ubiegać się o możliwość „pożyczyć do 30% swoich udziałów Bitcoin“.

Jaeckel wspomniał dalej, że w przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, jego krypto-backed USD pożyczki nie wymaga przejścia przez log wniosek lub czek kredytowy, i że klienci otrzymają pieniądze w ciągu kilku dni.

Uprawnione stany to Alaska, Arkansas, Connecticut, Floryda, Georgia, Illinois, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Oregon, Teksas, Wirginia, Nebraska, Utah, Wisconsin i Wyoming.

Tutaj są szczegóły:

Możesz pożyczyć USD do 30% wartości swoich udziałów w BTC.
Maksymalna kwota, którą możesz pożyczyć wykorzystując swoje Bitcoin Evolution jako zabezpieczenie wynosi $20,000.
Roczna stopa procentowa (APR) wynosi 8%.
Płacisz odsetki co miesiąc; kapitał musi być spłacony w ciągu roku.
John Carvalho, COO w szwedzkiej firmie crypto startup Bitrefill, nie wydaje się być fanem tej nowej oferty od Coinbase:

Nie pożyczaj swojego BTC. #nyknyc

– John Carvalho (@BitcoinErrorLog) 13 sierpnia 2020 r.